KRKONOŠE SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO STŘEDNÍ MORAVA JIŽNÍ MORAVA VYSOČINA VÝCHODNÍ ČECHY ČESKÝ RÁJ ČESKÝ SEVER SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ PLZEŇSKO ŠUMAVA JIŽNÍ ČECHY PRAHA OKOLÍ PRAHY PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY
PODZVIČÍNSKO
  Dopravní přístupnost
Informační centra
Města a obce
Osobnosti a rodáci
Přírodní zajímavosti
Destinační management
 
Příroda a její ochrana
  Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
 
Kultura, zábava, sport
  Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Katalog KUDY Z NUDY
Aktivní dovolená
 
Památky a zajímavosti
  Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
 
Turistika a volný čas
  Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
 
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Lázeňská procedura
Přírodní léčivé zdroje
 
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
 
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
 

PONDĚLNÍ GLOSY 18.03.2019

Miroslava Macka

Petr Fiala:
Václava Klause ml. jsem přivedl k ODS já, i přes výhrady některých mých kolegů. To, že poté nebyl loajální ke mně, bych bez problému přešel. Že však není loajální k ODS, k jejímu programu, hodnotám a principům však nadále přecházet nelze. I proto mu dnes VR ODS zrušila členství v ODS.
Dodávám:
O loajalitě Václava Klause ml. k Petru Fialovi nic nevím. Pokud však jako spolutvůrce programu, hodnot a principů ODS mohu soudit, VR ODS by už dávno musela zrušit členství nejméně celému současnému vedení.

To nejhorší, co by (pravicovou)politickou scénu v Česku mohlo potkat, by byla mučednická nedočkavost Václava Klause mladšího a snaha jeho příznivců a podporovatelů co nejdříve založit nějaký ten trucpodnik Fialově ODS navzdory.
Jest pro to tré dobrých důvodů:
1.) Práce kvapná, málo platná
Práce na stručném, jasném, uchopitelném a vyladěném programu nějakou tu dobu trvá, i když máte po ruce velmi kvalitní tým. Neboť jen v ohni kvalitní týmové práce se nakonec uková to nejlepší.
Navíc by bylo zapotřebí zaujmout voliče v době, kdy se ze známých a popsatelných důvodů rozdává nebo alespoň slibuje rozdávání všem, takže valná většina voličů je naivně přesvědčena, že konečně vládne někdo, kdo to umí.
Jinak řečeno, v tento okamžik se snažit nasednout do vlaku, který zákonitě začne brzdit, namísto do vlaku, který se rozjíždí (jak se to před časem podařilo Babišovi), by byl holý nerozum. Až vlak s patřičným nárazem zabrzdí (a nejde o to zda, ale kdy) a vláda bude vyškrabávat haléře alespoň na přebujelé mandatorní výdaje, přízeň davů se jak na obrtlíku otočí, a pak je ten správný čas nasednout. Do té doby je jen neustále zapotřebí voličům na jednoduchých příkladech připomínat, jak neprofesionálně a nezodpovědně se současná vláda chová a co zákonitě způsobí.
2.) Bez lídra to nejde
Při vší úctě k Václavu Klausovi mladšímu není přirozeným lídrem s patřičnou „Wille zur Macht“, tedy přirozenou touhou po moci, není zřejmým a nepominutelným vůdcem smečky. Zatím jen víceméně úspěšně okopával kotníky nevýraznému stávajícímu vůdci a jeho pohůnkům, ale zřetelně jej zakousnout a postavit se na jeho místo, to chce jinou osobnost a tou VK mladší bohužel není.
3.) Zda se v toku času z rozčeřených vod vynoří či nevynoří skutečný lídr, je nejisté
V kruciálních dobách se opravdu často stává, že se náhle vynoří osobnost, o které dosud nikdo příliš nevěděl a převezme svoji roli v politickém dění , stačí se podívat do historie. Ale ta nám též demonstruje, že tomu tak není vždy.
Tady žádná politická práce, žádná snaha nepomůže. Lídr prostě je nebo není. Nedá se najít hlasováním, nedá se vnitrostranicky stvořit. I to je jeden z hlavních důvodů, proč vyčkat, proč se neukvapovat.


Půl sta mrtvých po střelbě v novozélandské mešitě. Samozřejmě, že každá akce dříve nebo později vybudí reakci. Ale takto? Co třeba posílat do chudých zemí ještě více humanitární pomoci, aby se tamní obyvatelé ještě více odnaučili pracovat a měli ještě více potomků? Záhy dojde k takovému relativnímu přelidnění, že dílem pomřou hlady a dílem se vyvraždí v lokálních válkách o zdroje. Zbraně jim s radostí humanitárně dodáme…

Firma Mercer hodnotí kvalitu života ve velkoměstech světa podle následujících kritérií: politická stabilita, zločinnost, osobní svobody, zdravotní péče, bydlení, trávení volného času a veřejná doprava. Na prvním místě se nepřekvapivě umístila Vídeň a na druhém Curych, Praha je na 69. místě z 231 hodnocených a na místě posledním je překvapivě irácký Bagdád. Proč překvapivě? Operace „Irácká svoboda“ zahájená 20. 3. 2003 a oficiálně zakončená v roce 2011, během níž zahynulo 162 000 Iráčanů, z toho 130 tisíc civilistů, a která podle ekonoma Josepha Stieglitze stála jen USA měsíc co měsíc 16 miliard dolarů (138 dolarů na každou americkou domácnost měsíčně), ta že by měla tak „skvělý“ výsledek a nikoliv šťastné osvobozené město plné svobodných a spokojených lidí?

Pavel Páral:
Spínat ruce nemá smysl ani nad páteční stávkou středoškoláků za ráznější boj s globálním oteplováním. Každá doba má své Pavlíky Morozovy. Snad se jen zamyslet nad úrovní vzdělávání, protože středoškolák by měl třeba vědět, odkud přišlo Grónsko, dánsky Gronland, ke svému jménu značícímu Zelenou zemi.
Možná by mu to tání ledovců pak nepřišlo tak apokalyptické. A také to, že doba předprůmyslová, od níž naši klimatologové odečítají tu optimální teplotu, jíž má Zeměkoule dosáhnout pomocí celoplanetární manipulace s množstvím CO2 v atmosféře, je, nebo alespoň donedávna bývala, v klimatologickém dějepisu označována za malou dobu ledovou trvající od poloviny sedmnáctého, do druhé poloviny devatenáctého století.

Petr Paulczyński:
Já když šel za školu, tak jsem dostal poznámku a doma pak po tlamě. Ti dnešní mladí se mají, ti za to dostanou Nobelovku.

Čeština je jazyk vtipný:
Zdá se, že na Slovensku po prezidentských volbách zavládne idylka. Všichni Slováci by se od nás mohli vrátit domů.

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 18.03.2019
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
Regiony a oblasti ČR
  Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
 
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík oblasti
Databanka akcí
 
ZPRÁVY A AKTUALITY
  Tiskové zprávy
 
Služby pro turisty
  Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
Bankovní služby
Turistický produkt
 
Kalendář akcí oblasti
  Akce pro děti
Kino, divadlo, výstavy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář kongresů, konferencí
Kalendář veletrhů a výstav
 
Folklor a tradice
  Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
 
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
  Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
 
Regionální rozvoj
  Regiony a sdružení
Investiční příležitosti
Průmyslové zóny
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba